CW01033K00JE12HS
Mfr.Part #
CW01033K00JE12HS
Description
RES 33K OHM 13W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
13W
2
Length :
45.2374mm
Series :
CW
Power (Watts) :
13W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Resistance :
33kOhms
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Operating Temperature :
350°C
Datasheets
CW01033K00JE12HS
Vishay / Dale CW01033K00JE12HS
33kOhms, 13W, Wirewound,