CW01032K00KE123
Mfr.Part #
CW01032K00KE123
Description
RES 32K OHM 13W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
13W
Pbfree Code :
yes
Diameter :
9.52mm
Max Power Dissipation :
10W
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Feature :
Moisture Resistant
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
ROHS3 Compliant
Power Rating :
10W
Resistance :
32kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
CW01032K00KE123
Vishay / Dale CW01032K00KE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 32kOhm, 13W, Wirewound,