CW010310R0KE73
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW010310R0KE73
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 310 OHM 13W 10% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Diameter :
9.52mm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR
Published :
Max Power Dissipation :
13W
Series :
CW
Composition :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Resistance :
310Ohm
Datasheets
CW010310R0KE73
Vishay / Dale CW010310R0KE73
Through Hole FIXED RESISTOR, 310Ohm, Wirewound,