CW010310R0KE12
Mfr.Part #
CW010310R0KE12
Description
RES 310 OHM 13W 10% AXIAL
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±10%
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
10W
Factory Lead Time :
28 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
13W
Resistance :
310Ohm
Diameter :
9.52mm
Datasheets
CW010310R0KE12
Vishay / Dale CW010310R0KE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 310Ohm, 13W, Wirewound,