CW01030K00JE12HS
Mfr.Part #
CW01030K00JE12HS
Description
RES 30K OHM 13W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
13W
Tolerance :
±5%
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Composition :
Wirewound
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Packaging :
Bulk
Length :
45.2374mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Resistance :
30kOhms
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
13W
Max Operating Temperature :
350°C
Datasheets
CW01030K00JE12HS
Vishay / Dale CW01030K00JE12HS
30kOhms, 13W, Wirewound,