CW0102R700KE123
Mfr.Part #
CW0102R700KE123
Description
RES 2.7 OHM 13W 10% AXIAL
Diameter :
9.52mm
Packaging :
Bulk
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Through Hole
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power (Watts) :
13W
Tolerance :
±10%
Resistance :
2.7Ohm