CW0102K200JE73HS
Mfr.Part #
CW0102K200JE73HS
Description
RES 2.2K OHM 13W 5% AXIAL
Resistance :
2.2kOhms
Power (Watts) :
13W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Supplier Device Package :
Axial
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
13W
Length :
45.2374mm
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
CW0102K200JE73HS
Vishay / Dale CW0102K200JE73HS
2.2kOhms, 13W, Wirewound,