CW01027K00JS67
Mfr.Part #
CW01027K00JS67
Description
RES 27K OHM 13W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~350°C
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
15 Weeks
Resistance :
27kOhm
Max Power Dissipation :
10W
Diameter :
9.52mm
Feature :
Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
10W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Power (Watts) :
13W
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CW01027K00JS67
Vishay / Dale CW01027K00JS67
Through Hole 27kOhm, 13W, Wirewound,