CW010256R0KE733
Mfr.Part #
CW010256R0KE733
Description
RES 256 OHM 13W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Resistance :
256Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
13W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Series :
CW
Diameter :
9.52mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packing Method :
TR
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Composition :
Wirewound
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
10W
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Contact Plating :
Tin
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
10W
Datasheets
CW010256R0KE733
Vishay / Dale CW010256R0KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 256Ohm, 13W, Wirewound,