CW010240R0JE73HE
Mfr.Part #
CW010240R0JE73HE
Description
RES 240 OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
350°C
Package / Case :
Axial
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
240Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Series :
CW
Power (Watts) :
13W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
13W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Length :
45.2374mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
CW010240R0JE73HE
Vishay / Dale CW010240R0JE73HE
240Ohms, 13W, Wirewound,