CW0101R000JS67
Mfr.Part #
CW0101R000JS67
Description
RES 1 OHM 13W 5% AXIAL
Factory Lead Time :
8 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
13W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Power Rating :
10W
Resistance :
1Ohm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
9.52mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Datasheets
CW0101R000JS67
Vishay / Dale CW0101R000JS67
Through Hole 1Ohm, 13W, Wirewound,