CW0101K470KE733
Mfr.Part #
CW0101K470KE733
Description
RES 1.47K OHM 13W 10% AXIAL
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power (Watts) :
13W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Power Dissipation :
10W
Pbfree Code :
yes
Resistance :
1.47kOhm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Tolerance :
±10%
Wirewound
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
10W
Diameter :
9.52mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CW0101K470KE733
Vishay / Dale CW0101K470KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.47kOhm, 13W, Wirewound,