CW0101K400KE733
Mfr.Part #
CW0101K400KE733
Description
RES 1.4K OHM 13W 10% AXIAL
Axial
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.4kOhm
Packing Method :
TR
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
10W
Diameter :
9.52mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
13W
Published :
Datasheets
CW0101K400KE733
Vishay / Dale CW0101K400KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.4kOhm, 13W, Wirewound,