CW01017K40JE73
Mfr.Part #
CW01017K40JE73
Description
RES 17.4K OHM 13W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
10W
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
28 Weeks
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
13W
Resistance :
17.4kOhm
Tolerance :
±5%
Diameter :
9.52mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Power Rating :
10W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm