CW010165R0JE12
Mfr.Part #
CW010165R0JE12
Description
RES 165 OHM 13W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Power Dissipation :
10W
Package / Case :
Axial
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
13W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
165Ohm
Tolerance :
±5%
Diameter :
9.52mm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Contact Plating :
Tin
Datasheets
CW010165R0JE12
Vishay / Dale CW010165R0JE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 165Ohm, 13W, Wirewound,