CW010160R0JE12HS
Mfr.Part #
CW010160R0JE12HS
Description
RES 160 OHM 13W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
13W
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
45.2374mm
Published :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Resistance :
160Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
2
Max Operating Temperature :
350°C
Power (Watts) :
13W
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Datasheets
CW010160R0JE12HS
Vishay / Dale CW010160R0JE12HS
160Ohms, 13W, Wirewound,