CW010150K0JR69
Mfr.Part #
CW010150K0JR69
Description
RES 150K OHM 13W 5% AXIAL
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power Rating :
10W
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
150kOhms
Max Power Dissipation :
10W
Length :
45.2374mm
Tolerance :
±5%
Diameter :
9.52mm
Power (Watts) :
13W
Through Hole
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Wirewound
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
CW010150K0JR69
Vishay / Dale CW010150K0JR69
Through Hole 150kOhms, 13W, Wirewound,