CW01014R70JE12
Mfr.Part #
CW01014R70JE12
Description
RES 14.7 OHM 13W 5% AXIAL
Power Rating :
10W
Power (Watts) :
13W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Resistance :
14.7Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
28 Weeks
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
10W
Diameter :
9.52mm
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CW01014R70JE12
Vishay / Dale CW01014R70JE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 14.7Ohm, 13W, Wirewound,