CW01012R00JE73HS
Mfr.Part #
CW01012R00JE73HS
Description
RES 12 OHM 13W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
2
Length :
45.2374mm
Resistance :
12Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
350°C
Max Power Dissipation :
13W
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
13W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Datasheets
CW01012R00JE73HS
Vishay / Dale CW01012R00JE73HS
12Ohms, 13W, Wirewound,