CW01012K50KE123
Mfr.Part #
CW01012K50KE123
Description
RES 12.5K OHM 13W 10% AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
13W
Power Rating :
10W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Published :
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
12.5kOhm
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Tolerance :
±10%
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Bulk
Diameter :
9.52mm
Datasheets
CW01012K50KE123
Vishay / Dale CW01012K50KE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 12.5kOhm, Wirewound,