CW01012K00JE123
Mfr.Part #
CW01012K00JE123
Description
RES 12K OHM 13W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Axial
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
12kOhm
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Construction :
Tubular
Max Power Dissipation :
13W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Contact Plating :
Tin
Diameter :
9.52mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
10W
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
CW01012K00JE123
Vishay / Dale CW01012K00JE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 12kOhm, Wirewound,