CW010110R0KE12
Mfr.Part #
CW010110R0KE12
Description
RES 110 OHM 13W 10% AXIAL
Factory Lead Time :
28 Weeks
Packaging :
Bulk
Diameter :
9.52mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
10W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
13W
Feature :
Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Resistance :
110Ohm
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Axial
Datasheets
CW010110R0KE12
Vishay / Dale CW010110R0KE12
Through Hole FIXED RESISTOR, 110Ohm, 13W, Wirewound,