CW010110R0JE733
Mfr.Part #
CW010110R0JE733
Description
RES 110 OHM 13W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
10W
Feature :
Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Power Dissipation :
13W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
9.52mm
Resistance :
110Ohm
Construction :
Tubular
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
2
Datasheets
CW010110R0JE733
Vishay / Dale CW010110R0JE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 110Ohm, Wirewound,