CW01010K90JE123
Mfr.Part #
CW01010K90JE123
Description
RES 10.9K OHM 13W 5% AXIAL
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Diameter :
9.52mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
15 Weeks
Resistance :
10.9kOhm
Tolerance :
±5%
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
13W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Feature :
Moisture Resistant
Composition :
Wirewound
Datasheets
CW01010K90JE123
Vishay / Dale CW01010K90JE123
Through Hole FIXED RESISTOR, 10.9kOhm, Wirewound,