CW010100R0KE733
Mfr.Part #
CW010100R0KE733
Description
RES 100 OHM 13W 10% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
Tubular
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
9.52mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
100Ohm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Power Dissipation :
13W
Packing Method :
TR
Power Rating :
10W
CW
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Tin
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
CW010100R0KE733
Vishay / Dale CW010100R0KE733
Through Hole FIXED RESISTOR, 100Ohm, Wirewound,