CW010100R0KE12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW010100R0KE12
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100 OHM 13W 10% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Diameter :
9.52mm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
CW
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Packaging :
Bulk
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
10W
Resistance :
100Ohm
Package / Case :
Axial
Max Power Dissipation :
10W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm
Tolerance :
±10%
Construction :
Tubular
Lead Length :
38.1mm
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
13W