CW005R7500JE12HS
Mfr.Part #
CW005R7500JE12HS
Description
RES 0.75 OHM 6.5W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Power Dissipation :
6.5W
Temperature Coefficient :
±90ppm/°C
Resistance :
750mOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
6.5W
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
350°C
Published :
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Length :
22.225mm
Datasheets
CW005R7500JE12HS
Vishay / Dale CW005R7500JE12HS
750mOhms, 6.5W, Wirewound,