CW0058K200JE12HS
Mfr.Part #
CW0058K200JE12HS
Description
RES 8.2K OHM 6.5W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Length :
22.225mm
Resistance :
8.2kOhms
Max Power Dissipation :
6.5W
Max Operating Temperature :
350°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
6.5W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
CW0058K200JE12HS
Vishay / Dale CW0058K200JE12HS
8.2kOhms, 6.5W, Wirewound,