CW005800R0JE73
Mfr.Part #
CW005800R0JE73
Description
RES 800 OHM 6.5W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
7.92mm
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
5W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Factory Lead Time :
28 Weeks
Radiation Hardening :
No
Feature :
Moisture Resistant
Package / Case :
Axial
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packing Method :
TR
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
800Ohm
Series :
CW
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
6.5W
Tolerance :
±5%