CW00551R00JE73HS
Mfr.Part #
CW00551R00JE73HS
Description
RES 51 OHM 6.5W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
6.5W
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
6.5W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Resistance :
51Ohms
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
350°C
Datasheets
CW00551R00JE73HS
Vishay / Dale CW00551R00JE73HS
51Ohms, 6.5W, Wirewound,