CW00547R00JE73
Mfr.Part #
CW00547R00JE73
Package / Case
Ceramic
Description
RES 47 OHM 6.5W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
5W
Packaging :
Tape and Reel
Package / Case :
Ceramic
Resistance :
47Ohm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
25.4mm
Tolerance :
5%
Temperature Coefficient :
30 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
7.92mm
Mount :
Through Hole
Datasheets
CW00547R00JE73
Vishay / Dale CW00547R00JE73
Through Hole 47Ohm, Wirewound,