CW0053R000JE73HS
Mfr.Part #
CW0053R000JE73HS
Description
RES 3 OHM 6.5W 5% AXIAL
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
6.5W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Axial
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Resistance :
3Ohms
Max Operating Temperature :
350°C
Max Power Dissipation :
6.5W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CW0053R000JE73HS
Vishay / Dale CW0053R000JE73HS
3Ohms, 6.5W, Wirewound,