CW0053K900JE73HS
Mfr.Part #
CW0053K900JE73HS
Description
RES 3.9K OHM 6.5W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
3.9kOhms
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
6.5W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
6.5W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Operating Temperature :
350°C
Datasheets
CW0053K900JE73HS
Vishay / Dale CW0053K900JE73HS
3.9kOhms, 6.5W, Wirewound,