CW00539K00JE12HS
Mfr.Part #
CW00539K00JE12HS
Description
RES 39K OHM 6.5W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
350°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Published :
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
6.5W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Max Power Dissipation :
6.5W
Resistance :
39kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
22.225mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
CW00539K00JE12HS
Vishay / Dale CW00539K00JE12HS
39kOhms, 6.5W, Wirewound,