CW005300R0JE73HS
Mfr.Part #
CW005300R0JE73HS
Description
RES 300 OHM 6.5W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Power Dissipation :
6.5W
Composition :
Wirewound
Max Operating Temperature :
350°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Power (Watts) :
6.5W
Factory Lead Time :
28 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
300Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
22.225mm
Tolerance :
±5%
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Datasheets
CW005300R0JE73HS
Vishay / Dale CW005300R0JE73HS
300Ohms, 6.5W, Wirewound,