CW005200R0JE73HE
Mfr.Part #
CW005200R0JE73HE
Description
RES 200 OHM 6.5W 5% AXIAL
Length :
22.225mm
Published :
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Power (Watts) :
6.5W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Power Dissipation :
6.5W
Max Operating Temperature :
350°C
Resistance :
200Ohms
Datasheets
CW005200R0JE73HE
Vishay / Dale CW005200R0JE73HE
200Ohms, 6.5W, Wirewound,