CW0051K300JE73HS
Mfr.Part #
CW0051K300JE73HS
Description
RES 1.3K OHM 6.5W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
6.5W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
1.3kOhms
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power (Watts) :
6.5W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Operating Temperature :
350°C
Length :
22.225mm
Datasheets
CW0051K300JE73HS
Vishay / Dale CW0051K300JE73HS
1.3kOhms, 6.5W, Wirewound,