CW00516R00JE73HS
Mfr.Part #
CW00516R00JE73HS
Description
RES 16 OHM 6.5W 5% AXIAL
Resistance :
16Ohms
Factory Lead Time :
28 Weeks
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
6.5W
Series :
CW
Supplier Device Package :
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Operating Temperature :
350°C
Power (Watts) :
6.5W
Package / Case :
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Datasheets
CW00516R00JE73HS
Vishay / Dale CW00516R00JE73HS
16Ohms, 6.5W, Wirewound,