CW00515K00JE73HS
Mfr.Part #
CW00515K00JE73HS
Description
RES 15K OHM 6.5W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Max Power Dissipation :
6.5W
Tape and Reel (TR)
Published :
Resistance :
15kOhms
Length :
22.225mm
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
6.5W
CW
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
350°C
Datasheets
CW00515K00JE73HS
Vishay / Dale CW00515K00JE73HS
15kOhms, 6.5W, Wirewound,