CW00515K00JE12HS
Mfr.Part #
CW00515K00JE12HS
Description
RES 15K OHM 6.5W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
6.5W
Resistance :
15kOhms
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
6.5W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Published :
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Packaging :
Bulk
Series :
CW
Max Operating Temperature :
350°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
CW00515K00JE12HS
Vishay / Dale CW00515K00JE12HS
15kOhms, 6.5W, Wirewound,