CW00513R00JE73HS
Mfr.Part #
CW00513R00JE73HS
Description
RES 13 OHM 6.5W 5% AXIAL
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Power Dissipation :
6.5W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Not Applicable
Power (Watts) :
6.5W
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Length :
22.225mm
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
350°C
Resistance :
13Ohms
Datasheets
CW00513R00JE73HS
Vishay / Dale CW00513R00JE73HS
13Ohms, 6.5W, Wirewound,