CW00510R00JE73HS
Mfr.Part #
CW00510R00JE73HS
Description
RES 10 OHM 6.5W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Operating Temperature :
350°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
10Ohms
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
6.5W
Length :
22.225mm
Max Power Dissipation :
6.5W
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Datasheets
CW00510R00JE73HS
Vishay / Dale CW00510R00JE73HS
10Ohms, 6.5W, Wirewound,