CW00510R00JE12HS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW00510R00JE12HS
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 10 OHM 6.5W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Series :
CW
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
6.5W
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Composition :
Wirewound
Number of Terminations :
2
Published :
Max Operating Temperature :
350°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Length :
22.225mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
10Ohms
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Factory Lead Time :
28 Weeks
Power (Watts) :
6.5W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CW00510R00JE12HS
Vishay / Dale CW00510R00JE12HS
10Ohms, 6.5W, Wirewound,