CW001750R0JE70HS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CW001750R0JE70HS
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 750 OHM 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
10.3124mm
Composition :
Wirewound
Feature :
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Operating Temperature :
-65°C~350°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
750Ohms
Max Operating Temperature :
350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
CW
Datasheets
CW001750R0JE70HS
Vishay / Dale CW001750R0JE70HS
750Ohms, Wirewound,