CW001620R0JE12HS
Mfr.Part #
CW001620R0JE12HS
Description
RES 620 OHM 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Operating Temperature :
350°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
620Ohms
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Length :
10.3124mm
Datasheets
CW001620R0JE12HS
Vishay / Dale CW001620R0JE12HS
620Ohms, Wirewound,