CW0015R100JE12HS
Mfr.Part #
CW0015R100JE12HS
Description
RES 5.1 OHM 5% AXIAL
Length :
10.3124mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
350°C
Resistance :
5.1Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Datasheets
CW0015R100JE12HS
Vishay / Dale CW0015R100JE12HS
5.1Ohms, Wirewound,