CW0014K300JE12HS
Mfr.Part #
CW0014K300JE12HS
Description
RES 4.3K OHM 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Length :
10.3124mm
Max Operating Temperature :
350°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
4.3kOhms
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-65°C
Wirewound
Published :
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
CW0014K300JE12HS
Vishay / Dale CW0014K300JE12HS
4.3kOhms, Wirewound,