CW0011R300JE70HS
Mfr.Part #
CW0011R300JE70HS
Description
RES 1.3 OHM 5% AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Resistance :
1.3Ohms
Length :
10.3124mm
Max Operating Temperature :
350°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
CW0011R300JE70HS
Vishay / Dale CW0011R300JE70HS
1.3Ohms, Wirewound,