CW001160R0JE70HS
Mfr.Part #
CW001160R0JE70HS
Description
RES 160 OHM 5% AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
160Ohms
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Length :
10.3124mm
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~350°C
Published :
Max Operating Temperature :
350°C
Datasheets
CW001160R0JE70HS
Vishay / Dale CW001160R0JE70HS
160Ohms, Wirewound,