CVQ275K7RL1
Mfr.Part #
CVQ275K7RL1
Package / Case
Disc 7mm
Description
CV+ 275 K 7 R L1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Features :
RoHS :
Details
Brand :
Bourns
Bourns
Product Category :
Varistors
Package :
Tape and Reel (TR)
Packaging :
Reel
Maximum DC Volts :
350 V
Subcategory :
Varistors
Current - Surge :
1.75 kA
Varistor Voltage (Typ) :
430 V
Capacitance @ Frequency :
160 pF @ 1 kHz
Varistor Voltage (Min) :
387 V
Maximum AC Volts :
275 V
Energy :
44J
Package / Case :
Disc 7mm
Varistor Voltage (Max) :
473 V
Datasheets
CVQ275K7RL1
Introducing Bourns, Inc. CVQ275K7RL1 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA), Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 7mm, CVQ275K7RL1 pinout, CVQ275K7RL1 datasheet PDF, CVQ275K7RL1 amp .Beyond Bourns, Inc. CVQ275K7RL1 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.